O MNIE...

Od wielu lat staram się realizować młodzieńcze marzenia. Emocje i adrenalina związane z jazdą dają mi ogromną frajdę. Poświęciłem wiele by zdobyć to co zdobyłem i nauczyć się to co umiem. Jednak przede mną jeszcze ogrom pracy i wierzę, że z moim uporem i determinacją zdobędę choćby ułamek z tego o czym marzę...

AKTUALNE OSIĄGNIĘCIA...

Katyń wciąż zbiera żniwo

W obliczu tragedii jaka dotknęła nasz naród nie omieszkam na swojej stronie poświęconej rajdom samochodowym przedstawić swoją dygresję na temat niniejszych wydarzeń. Data 10.04.10  na zawsze wpisze się w historię Państwa Polskiego. Ogromna tragedia jaka miała miejsce podczas lądowania prezydenckiego samolotu na lotnisku w Smoleńsku pozbawiła każdego z nas zarówno pary prezydenckiej jak i czołowych postaci życia publiczno-politycznego. Wszystkie te osoby jak doskonale wiemy leciały uczcić poległych w lasach Katynia polskich oficerów. Jako, iż interesuję się również historią zwłaszcza okresem II wojny jak i okresu PRLu chciałbym przypomnieć co wydarzyło się  1940r. W wyniku rozkazu stalinowskich władz NKWD zamordowało elitę polskich sił zbrojnych. Blisko 22 tysiące osób pozostało na obcej ziemi na wieki. Nasz kraj pozostał bez największych umysłów kunsztu wojskowego. Innymi słowy zostaliśmy pozbawieni kadry wojskowej. W obliczu działań wojennych było to ciosem niezwykle dotkliwym. Po przeczytaniu kilku książek, wielu publikacji  oraz obejrzeniu wielu filmów dokumentalnych nawiązujących do wydarzeń katyńskich mogę jednoznacznie stwierdzić, że lasy katyńskie kryją dramaty społeczeństwa polskiego. Dla przykładu można wspomnieć, że w dniu wybuchu wojny ogromna większość społeczeństwa była analfabetami, stąd utrata elity narodu potęguje cios jaki zadał nam sąsiad.

Jak na ironię w tym samym miejscu po 70ciu latach Polskę dotyka kolejna tragedia. Ludzie którzy polecieli oddać hołd poległym żołnierzom przypłacili to swoim życiem. Wierzę, że pomimo stronniczości do poszczególnych osób oraz ich przynależności politycznych wszyscy rozumiemy fakt utraty elity naszego państwa. Wierzę, że w chwilach wzniosłych potrafimy się jednoczyć czego przykładem jest nasza historia. Można stwierdzić, że Katyń wciąż odbiera nam kwiat narodu polskiego. To co się wydarzyło mogę przyrównać do trzęsienia ziemi życia społecznego. Łącze się w bólu z rodzinami zmarłych oraz apeluję o rozsądek, przemyślenie tego co się wydarzyło i uruchomienie w sobie pokładów empatii.

Przypomnijmy sobie wiersz z dzieciństwa…
- Kto ty jesteś?
- Polak mały.
- Jaki znak twój?
- Orzeł biały.
- Gdzie ty mieszkasz?
- Między swemi.
- W jakim kraju?
W polskiej ziemi.
- Czym ta ziemia?
- Mą ojczyzną.
- Czym zdobyta?
- Krwią i blizną.
- Czy ją kochasz?
- Kocham szczerze.
- A w co wierzysz?
- W Polskę wierzę.
- Czym ty dla niej?
- Wdzięczne dziecię
- Coś jej winien?
- Oddać życie.
Liczę, że ta tragedia połączy nas wszystkich ponad podziałami.

Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie zbliżających wyborów i kampanii wyborczej. Czuję się ogromnie oburzony faktem, że jedna z czołowych partii oraz jej kandydat, który w katastrofie stracił brata buduje na tej tragedii swoje poparcie. Uważam, że jest to czysta hipokryzja. Dodatkowo w zupełności się zgadzam z rozsławioną już piosenką autorstwa Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego nawiązującej do tegoż kandydata. Ubolewam jednak z faktu, że są w naszym kraju ludzie którzy kompletnie tego nie dostrzegają i podnoszą bezpośrednio słupki poparcia tegoż kandydata. Mało tego już nawet z tego co widzę w TV nikt nie ośmiela się robić satyry o podłożu politycznym. Czyżbyśmy wracali w okres PRLu?

Dla sceptyków chcę dodać, że fundamentem demokracji jest właśnie wieczny spór w poglądach, każdy ma prawo do przedstawiania swoich racji, więc dlaczego teraz robi się ofiary tylko i wyłącznie z jednej partii. Jednak media nie przedstawiają tego obiektywnie, czyżby chcieli się zrehabilitować za swoją postawę przed katastrofą? Ludzie bądźcie obiektywni bo wracamy do cenzury !!!

Co o tym myślisz ?

3 Wypowiedzi do “Katyń wciąż zbiera żniwo”

  1. Mariola:

    Nie mogłam uwierzyć , a jednak to prawda.Straciłam przyjaciela… Myślałam że będzie Prezydentem a ON zginął.Smutno mi bardzo.Paweł jesteś mądrym facetem.Buziaki

  2. amorek:

    NIC DODAĆ NIC UJĄĆ PAWEŁ!!!!(SMUTEK I PRZYGNĘBIENIE)(*)(*)

  3. Marcin Raczyński:

ARCHIWUM

LINKI

SPONSORZY


26 Rajd Karkonoski Paweł Chudzinski/Oktawian Sokołowski